Mantarlı Tırnak Çözümleri

Mantarlar, deride ve tırnakların altında çoğalan ve ancak mikroskop ile görülebilecek küçük organizmalardır. Bu organizmaların bütün çevremizde özellikle ayakkabı ve terliklerde, havlularda, bahçede, evde, genel kullanıma açık duşlar, jimlastik salonları, yüzme havuzlarının basamakları, otel ve cami halıları gibi ortamlarda bulunurlar.

Tüm mantar hastalıkları oldukça bulaşıcıdır ve kolaylıkla yayılabilir. Ayak ve tırnak mantar hastalıkları tedavi edilmediklerinde vücudumuzun diğer bölümlerine yayılabilir, yakınlarınıza bulaştırabilir veya vücudumuzda bakterilere bağlı daha ciddi enfeksiyonlara neden olabilir.

Ayak mantar hastalığı  tedavi edilmediğinde tırnaklara bulaşabilir.

Tırnak mantarları genellikle basit bir yaralanma ile başlar. El ve ayak tırnaklarının kırılması, tırnakların çok kısa kesilmesi , dar ayakkabının tırnağı sıkıştırması gibi. Yaralanan, darbe alan tırnağa mantarların yerleşmesi daha kolay olur.

Merkezimizde uzman kadro ve steril ortamda mantarlı tırnak özel freze uçları ile inceltilip temizlenir. Uygun ilaç takviyesi ve doktor eşliğinde mantarlı tırnak sorununuza son verilir.