HAKKIMIZDA

STB PODO CENTER AYAK SAĞLIĞI MERKEZİ , kendi salonunda misafirlerine ayak bakım hizmeti sunan ve aynı zamanda konusuyla alakalı ürünler ithal edip bu ürünleri piyasaya arz eden ,aynı zamanda konusuyla alakalı eğitimler veren bir Ayak Rehabilitasyon firmasıdır. Merkezimiz 1998 yılından bu yana Kurucusu olan Saliha Tuğba BATUR ile Ayak Bakımı konusunda Almanya’dan sertifikasyonunu tamamlamış sağlık ve güzellik hizmetlerinde Siz Değerli Misafirlerimize Hizmet vermektedir. Aynı Zaman da Kurucusu olan Chirepodist (Ayak Sağlığı Uzmanı)’ından Özel Yurt Dışı Eğitimleri alarak, bugüne kadar birçok deneyim ve tecrübeleriyle kesin sonuçlu işlemlere imza atmıştır.
İşletmemizin birinci prensibi, misafirlerimize en optimal El-Ayak ve sunduğumuz hizmetlerin tümünde mükemmellik çıtasını aşan servis sunarak, onların hayat kalitesini artırmak üzerinedir.
STB PODO CENTER AYAK SAĞLIĞI MERKEZİ, misafirlerinden gelen talepler üzerine, yelpazesine yepyeni hizmetler daha ekliyerek Lazer Epilasyon ve Cilt Bakımında da Siz değerli misafirlerimize hizmet vermektedir.
Ankara gibi Mega bir şehirde yaşamanın-mücadelenin zorluklarını, bir an olsun unutturacak, güzel bir ayak masajına hepimizin zaman, zaman ihtiyacı olmakta. Kendinizi ödüllendirmeyi planladığınızda STB PODO CENTER AYAK SAĞLIĞI MERKEZİ, sterilizasyon, kalite ve fiyat konusunda skalanızda en üstte yer alacaktır..

Sağlık ve güzellik sektöründe bizim gibi uzun yıllar boyunca calışan insanlar, kaliteli iş uygulamalarını, iş hayatlarina geçirerek, gerçek manada önce sağlık sonra güzellik adina müşterinin vücudunu korumanin, özgüven adina ne kadar önemli olduğunu öğrenirler. Bu, kaliteli hizmeti, misafirleri için sürekli bir düzeyde sağlamak, hem kendi, hem de kariyerin uzun ömürlü sürdürülebilmesi için gereklidir. Eğer bu prensipte iseniz, doğru sitedesiniz..

Arayın görüşelim…
Saygılarımızla,

PODOLOJİ Nedir ve ne demektir ?


Latinceden gelen kelime açılımı ile PODO(ayak) LOJİ(bilim) “Ayak Bilimi” anlamındadır. Podoloji normal şartlarda hekimler tarafından uygulanmayan ayak sağlığının gerekliliği olan ayak bakımı ile ilgilenir. Bu bakım şekli hem önleyici, hem iyileştirici, hem de tedavi edicidir.
Podoloji tarihi 1630’lu yıllara kadar uzanır. Avrupa da başlamıştı, berberlik, dişçilik ve podolojistlik olan üç meslek ’BADER’ adı verilen kişiler tarafından yapılıyordu. Bu kişiler her üç işi de yapıyorlardı ve podoloji mesleğinin öncüleriydi. 19. yüzyılın başlarında bu meslekle ilgili geliştirme amaçlı çalışmalar yapılmaya başlandı. Yine de bunca yıl geçmiş olmasına rağmen yeterli miktarda podoloji uzmanı yoktur.
Image
Ülkemizde 4 özel üniversite bu konuyla alakalı eğitim vermeye ve 2 senelik eğitimlerin sonunda öğrenci mezun etmeye başlamışlardır. Bunlar ,Kocaeli üniversitesi ,Acıbadem Ünivesitesi, Harran Üniversitesi ve Biruni Üniversitesidir.
Podolojinin verdiği hizmetler şu sekilde sıralanabilir.
1-Batık tırnak rehabilitasyonu
2-Diyabetik ayak rehabilitasyonu
3-Kalınlaşmiş tırnak rehabilitasyonu
4-Nasırlı ayak rehabilitasyonu
5-Mantar hastalığı sebebiyle oluşan sorunlarda tırnak bakımı ve rehabilitasyonu
6-Şekil bozukluğu olan(deforme olmus)ayakların rehabilitasyonu
7-Çatlak topuk rehabilitasyonu
8-Aşırı terleyen ayakların bakımı
9-Siğil sorunlu ayakların rehabilitasyonu
10-Cerrahi olmayan ortez uygulamaları.
————————————————————-
Podolog Tırnakları hangi sirayla inceler ?
Aşağıdaki tüm işlemler gerekli sterilazyon sağlanmadan kesinlikle uygulanmamalıdır.
Kullanılan tüm aletler tek kullanımlık veya/ve sterilize edilmiş olmalıdır.
Öncelikle, hastayla yapılan ilk soyleside, hastanin sikintilari dinlenir ve hastaya diyabet durumunun olup olmadigi sorulur…
1-El- ayak derisi ve Anatomisi dikkatle incelenerek,
⦁ El ve ayakta muhtemel sekil bozuklukları ,
⦁ Ayak derisi lezyonları-mantar hastalıkları ,
⦁ Ayak deri siğili ,
⦁ Ayak deri nasırı ,
⦁ Ayak kokusu ,
⦁ Ayak terlemesi ,
⦁ Ayak derisi iltihabi hastalıklari var ise göz-önünde bulundurulmalıdır.
⦁ 2-El ve Ayak tırnakları incelenmeli ve,
⦁ Anatomisi dikkatle gözden geçirilmeli, deformasyon varsa tesbit edilmeli ,
⦁ Batık tırnak durumu tesbit edilmeli ,
⦁ Tırnaklarda mantar açısından inceleme yapılmalı ,
⦁ Tırnak kalınlaşması değerlendirilmelidir.
Diyabetli ayaklar
Diyabetli kişide ayak genellikle en çok hassasiyet gösterilmesi gereken uzuvlardan biridir. Yine de, diyabet hastaları maalesef bununla ilgili yeterince bilgiye sahip değildirler. Dolayısıyla diabetliler sıklıkla, durumlarının ne kadar ivedi çözüm gerektirdiğini bilmemektedirler.
Hasta, his kaybından ötürü ayağının ne zaman ve ne denli acıdığını farkedememektedir. Kanama baslayinca sorun görünür hale gelmekte ve lezyonun ilerlemesini durdurmak bu aşamada oldukça zorlaşmaktadır.Diyabet yüzünden ayaklarda deri kuruması en çok rastlanan sıkıntılardandır. Kuruyan deri parçalar el ile koparılmakta ve ardından yaralanmalara sebep olmaktadır.